חוכמת ההמונים

 

אנחנו חיים בקהילות, בקבוצות משפחתיות וחברתיות ולכן כאשר עוסקים במסחר, בשיווק ובהעברת מסרים חשוב להקשיב לדעת ההמונים.

עקרון חוכמת ההמונים גורס שחוכמתו של ההמון גדולה, בתנאים מסוימים, מחוכמתו של המומחה היחיד. על פי רעיון זה, שקלול התשובות שתפיק קבוצה גדולה של אנשים, שאינם מתואמים ביניהם, יהיה כמעט תמיד מדויק יותר מהתשובה הטובה והמלומדת שיפיק מומחה עצמאי (ויקיפדיה)

וכך אני נוהג בעיסוק שלי. אני נוהג להתייעץ עם אנשים רבים ומקשיב לדבריהם ולדעותיהם במהלך הפעילות העסקית שלי. אני מציע גם לך להשתמש בתובנה הזו לגבי העסק שלך.

כמה דוגמאות בהם השתמשתי בחוכמת ההמונים בדרך להוצאת הספר ״הקוד האסטרטגי״:

  1. להקשיב ל-50 מנכ״לים במסע מפרך ולראיין אותם ולשמוע על פועלם, דעותיהם והמורשת שהם צברו מנסיונם.
  2. להעלות כל פרק בספר כמאמר בלינקדאין, לקבל חשיפה וללמוד מהתגובות של הקוראים.
  3. לאגוד בחוברת את כל המאמרים ולחלקה ל-28 אנשים שאת דעתם אני מעריך, אנשי עסקים, מנכ״לים, אנשים פעילים ובעלי דעה ולבקש מהם לעבור על התכנים. לאחר כחודש חזרתי אל כל אחד מהם בכדי לשמוע את דעתם. מתוך ה-28 עברו על הספר 13 אנשים שהעירו והאירו את עיני בנושאים חשובים לשיפור ותיקון.
  4. עריכת התוכן של הספר:
 נושא עריכת התוכן של הספר הוא חשוב מאוד ולכן נפגשתי אישית עם 14 עורכים שונים מקצוענים ומעולים ובחרתי בעורכת שאינה מהתחום העסקי, כדי שהטקסט בספר יקבל איזון של מומחית תוכן שאינה מומחית בעסקים. 
ביחד, במשך כחצי שנה, בפגישות שבועיות, אתגרנו כל משפט, פסקה ופרק כדי להביא את התוצאה הטובה בצורה נגישה וברורה עבור הקוראים.
  5. בחירת התמונה לכריכה של הספר: מאוד התלבטתי איזו אווירה ואיזה אופי לתת לכריכת הספר.

    לשם כך התייעצתי עם המומחה בישראל לעיצוב חזותי של תמונות, יוני דרור, וביחד, בשיחות עומק הוא הוביל אותי ויצר את השילוב הנהדר של חליפה עסקית מחויטת עם חרב טאי צ׳י.

לאחר יום צילומים ארוך בסטודיו נבחרו 4 תמונות (מתוך מאות), שאותן העלתי בפוסט בלינקדאין וביקשתי מהקוראים לבחור תמונה אחת מתוך הארבע.
ההצלחה היתה מדהימה. מעל 55,000 גולשים צפו בפוסט, כ240 בחרו את התמונה שמצאה חן בעיניהם. התמונה שנבחרה באופן ברור ובפער ניכר לתמונות אחרות, היא זו שמופיעה על כריכת הספר.

 

6. כותרת המשנה של הספר:

גם כאן התלבטתי בין מספר אפשרויות והחלטתי להשתמש שוב בחוכמת ההמונים.
העלתי פוסט בלינקדאין וביקשתי את הגולשים להציע כותרת משנה לספר ״הקוד האסטרטגי״. קיבלתי עשרות הצעות לכותרות משנה. ראיתי שיש מילים שחזרו על עצמן בחלק ניכר מההצעות והחלטתי לשלב אותן בכותרת המשנה לספר.
התוצאה: הקוד האסטרטגי – המפתח לצמיחה עסקית בעידן החדש

לסיכום, הדעה המצטברת של רבים היא דעה שראוי להקשיב לה, ובהרבה מקרים היא הדעה הנכונה.
לכן אני ממליץ לכל בעל/ת עסק להשתמש בכלי החינמי והזמין של חוכמת ההמונים ולהתייעץ בכל עת עם כל האנשים שסובבים את העסק: לקוחות, ספקים, מתחרים, לקוחות פוטנציאלים, יועצים, עמיתים ועוד…

*מעבר לדף רכישה מאובטח

דרור קראוס - מייסד "מור" בית השקעות

הספר ״הקוד האסטרטגי״ מבוסס על ניסיונו רב השנים של אמיר בפיתוח וייעול עסקים שנתקעו במעלה הדרך ושיחות אינספור עם בעלי עסקים שהצליחו ופרצו דרכים.

אין ספק שהספר יכול לתרום לקוראיו רבות במאבק התמידי להצלחה.

יפעת ברעם מיסדת ומנכ"לית Medord-3ds

אם יש מישהו שאני אוהבת להתייעץ אתו- זה אמיר! את התובנות החכמות ביותר והעצות הטובות ביותר קיבלתי ממנו. ממליצה בחום!

אמיר הרדוף - סטרטאפיסט ויזם

אני מכיר את אמיר אישית מזה שנים מספר, גם כחבר, גם כיועץ, וגם כלקוח אישי שלו. שיחה של כמה דקות עם אמיר יכולה לשנות עולמות אצל בעל/ת חברה. אתה עתיד לפגוש את אחד היועצים העסקיים הנדירים במחוזותינו, ומעל הכל, אדם עם לב רחב שבאמת רוצה בטובתך!

יוסי גיטלמן - בעלים ומנהל דפוס "העיר העתיקה"

כשבחרתי לקדם את בית הדפוס לעולם האסטרטגי השיווקי, פגשתי את אמיר, אשר הפך למנטור שיווקי עבורי. אופן הראיה העסקית של אמיר, בשונה מהסטנדרט המקובל, עזר לי לראות את הניהול העסקי השיווקי של בית הדפוס, באופן שמפריד בין העיקר והטפל, במטרה להתמקד ביצירת תועלת ללקוחות.

כיום בית הדפוס "העיר העתיקה" בין המתקדמים ביותר בישראל!

יעקב קרסניק - מנכ"ל ובעלים, Zucca מפעל לייצור פסטה ביתית טרייה למסעדות.

עבדתי עם אמיר כשלוש וחצי שנים כיועץ אסטרטגי שיווקי לזוקא. בתקופה הזו חלו שינויים משמעותיים לטובה החברה בתחומים בהם עוסק אמיר, וכתוצאה מכך שיפרנו בהתמדה את "השורה התחתונה" במאזן.

דר' דן הרמן אסטרטג עסקי - המוביל בישראל

אחד האנשים שאני הכי אוהב להתייעץ איתם על העסק שלי הוא אמיר דרורי. איש חכם בעל ניסיון אדיר כיזם שלכלך את הידיים וכיועץ ומנטור בעבודה עם עשרות יזמים ומנהלים לאורך שנים.

חוני אילון - בעלים ומנכ"ל של אביה שרותי אחסנה הגדולים בישראל

עבדנו עם אמיר על הפיתוח האסטרטגי שיווקי של מוצר חדש "הום בוקס". התוכנית של אמיר הביאה את התוצאות הטובות ביותר והמוצר עומד להיות מוצר הדגל שלנו.

איילת כהן - בית הרעיונות, הפקה ותוכן לאירועים עסקיים

אמיר, אתה בעל אבחנה חדה ויכולת ניתוח וראייה למרחקים ארוכים והספר הוא מכרה זהב מזוקק של כל הידע והחומרים שאספת.

מירי חדד - מרכז למניעת השמנה ותזונת ספורט

​כשפגשתי את אמיר דרורי בפעם הראשונה ידעתי שאני רוצה לקחת את העשייה שלי בתחום התזונה צעד אחד קדימה ולשם כך כמו בתזונה או כושר, דרוש מלווה מקצועי - מנטור!
ומאז כמו שאומרים... הכול היסטוריה.
עבורי אמיר הוא נכס ומתנה! הוא מלווה הרבה מאוד עסקים ועוזר לנפץ תקרות זכוכית ולעוף קדימה 😊
את התובנות שלו הוא ארז לתוך ספר מרתק! אישית, ממליצה בחום לכל בעל עסק אשר רוצה להתקדם קדימה לקנות את הספר.
לי אישית - הכלים אשר ניתנים בספר עזרו מאוד.

נועם קל לי - מנטור עסקי

היי אמיר. הספר מעולה. קראתי אותו היום ונפלו תובנות ובאו לי רעיונות חדשים מהדף של המודלים העסקיים, כל הכבוד, כתוב ברור ומדויק.

חגית שוקר - רו"ח

אמיר, אתה לימדת אותי מי אני, להביא את העצמי שלי ,  מה אני אוהבת ויודעת לעשות  ולהביא את הייחודיות שלי לעסק  שלי ומפה לחבר את עצמי לתועלות של הלקוח צריך. 
לראשונה למדתי שאני צריכה לשווק את התועלת הרגשית שהלקוח יקבל ורק אח"כ לתועלת הפונקציונאלית שיקבל. אתה מסדר לי את החשיבה כיצד להתנהל עם סיטואציות שונות תוך כדי תנועה. בנינו כלים בסיסיים שלא היו לי קודם לכן – "אבחון פיננסי"  והם משמשים כלי שיווק, לראשונה כתבתנו מאמרים – עזרת לי בזה. 
אפשר לומר שנפרצו חלק מהמחסומים האישיים שלי שמפריעים לי להתקדם מעת לעת.  
אתה נותן מסגרת לבקרת עשייה מבחינה שיווקית.זו הזדמנות נוספת לומר תודה.

גלי מיכל חנן - מנכ"לית זוויות, דיאלוג חכם רב ערוצי

משנת 2010 שפתחתי את העסק שלי נפגשתי עם אלפי בעלי עסקים, מנהלים בכירים, ראשי עיר ויחד עם זאת,
עד שלא נפגשתי אתך לא פגשתי מישהו שיושב מולי, מייעץ לי או משוחח איתי ואני יודעת ב-100% שהוא מבין על מה שהוא מדבר.
השיחות אתך לא בהכרח התבטאו ב"עשה ואל תעשה" או בסודות שלא הכרתי קודם, אבל בהכרח למדתי ממה שטמון בסודות האלו, רק שהייתי צריכה לדייק אותן, לחדד ולצאת עם מסקנות. 
הייעוץ שלך אפשר לי לקבל תובנות עמוקות יותר, נתן לי אמונה גדולה יותר בדרך שלי, נתן לי פתרונות שלא חשבתי עליהם, פתח לי עוד נקודות מבט להסתכל ולבחון אותן. בשקט, בנועם ובסבלנות. העברת את הדברים שאפשרו לי להיפתח ולהתפתח בהיבט העסקי ואישי. תודה גדולה נשתמע" 

שלמה ברוש - סמנכ"ל עסקי בית חולים אלי"ן

יש אומרים אל תסתכל בקנקן.....אלא במה שיש בו. נכון וחכם. אולם במקרה של ספר חדש שיוצא לאור, עם ההצפה הקיימת כן חשוב גם המראה הראשון התופס את העיין...הקנקן. אחר כך פותחים, תחילה מעבירים דפים ואז מגיע השלב השני של הרצון לקרוא ולהתעמק. זה בדיוק מה שקרה לי כשראיתי את ספרו החדש של אמיר דרורי הקוד האסטרטגי. במבט ראשון הספר משדר מכובדות ורצינות. אסתטי ורציני. כשפתחתי ועלעלתי בדפים התרשמתי מהצורה הפנימית העימוד האותיות ומיד נכנסתי לעניין. כיון שהכתיבה מושכת אותך. יש שאלות ותשובות, דוגמאות והסברים, אתה מתחבר מהר מאוד לתוכן ומסתקרן......זה הייחוד בספרו של אמיר. ממליץ לכל מי שחפץ ללמוד ולהכיר את העולם העסקי לקרוא את הספר הזה.